Sun Odyssey 409
Model 2012
3 Cabins - 2 Showers / WC
Cabin berths 6 + Saloon berths 2
| Cabins | 3 |
| Berths | Cabin berths 6 + Saloon berths 2 |
| Heads | 2 Showers / WC |
| Length Overall | 12.35m |
| Beam | 3.96m |
| Draft | 1.65m |
| Engine | 55hp |
| Fuel Capacity | 210 litres |
| Water Capacity | 360 litres |
Exterior
Interior