Dufour 382 Liberty
Model 2015
3 Cabins - 2 Showers / WC
Cabin berths 6 + Saloon berths 2
| Cabins | 4 |
| Berths | 8+2 |
| Heads | 4 |
| Length Overall | 12.94 m |
| Beam | 7.80 m |
| Draft | 1.35 m |
| Engine | 2 x 57 hp |
| Fuel Capacity | 600 litres |
| Water Capacity | 600 litres |
Interior: