Bavaria 51 Cruiser
Model 2009
5 Cabins - 3 Showers / WC
Cabin berths 10
| Cabins | 5 |
| Berths | Cabin berths 10 |
| Heads | 3 Showers / WC |
| Length Overall | 15.50 m |
| Beam | 4.49 m |
| Draft | 1.90 m |
| Engine | 100 hp |
| Fuel Capacity | 320 litres |
| Water Capacity | 790 litres |
Exterior
Interior