Bavaria 56 cruiser
Model 2015
5+1 Cabins - 3 Showers / WC
Cabin berth 11 + Saloon berth 1
| Cabins | 5+1 |
| Berths | Cabin berths 11 + Saloon berth 1 |
| Heads | 3 Showers / WC |
| Length Overall | 16.75m |
| Beam | 4.87m |
| Draft | 2.02m |
| Engine | 100hp |
| Fuel Capacity | 280 litres |
| Water Capacity | 690 litres |
Exterior
Interior