Oceanis 48
Model 2017
5 Cabins - 3 Showers / WC
Cabin berths 10
| Cabins | 3 |
| Berths | 8 |
| Heads | 1 |
| Length Overall | 11.48 m |
| Beam | 3.91 m |
| Draft | 1.90 m |
| Engine | 30 hp |
| Fuel Capacity | 130 litres |
| Water Capacity | 346 litres |
Exterior
Interior
