Catana 47 Carbon Infusion
Model 2011
4 + 2 Cabins - 4 showers / WC
Cabin berths 4 + 2
| Cabins | 3 |
| Berths | Cabin berths 6 + Saloon berths 2 |
| Heads | 2 Showers / WC |
| Length Overall | 12.17 m |
| Beam | 3.96 m |
| Draft | 1.75 m |
| Engine | 40 hp |
| Fuel Capacity | 200 litres |
| Water Capacity | 380 litres |
Exterior
Interior