Bavaria Cruiser 46
Model 2016
4 Cabins - 3 Showers / WC
Cabin berths 8
| Cabins | 3 + 2 |
| Berths | 8 |
| Heads | 3 |
| Length Overall | 12.20 m |
| Beam | 7.25 m |
| Draft | 1.21 m |
| Engine | 2 x 40 hp |
| Fuel Capacity | 400 litres |
| Water Capacity | 610 litres |
Exterior
Interior