Oceanis 48
Model 2014
5 Cabins - 3 Showers / WC
Cabin berths 10 + Saloon berths 2
| Cabins | 4 + 2 |
| Berths | Cabin berths 10 |
| Heads | 5 Showers / WC |
| Length Overall | 15.8 m |
| Beam | 8.3 m |
| Draft | 1.20 m |
| Engine | 2 x 56 hp |
| Fuel Capacity | 500 litres |
| Water Capacity | 800 litres |
Exterior
Interior