Salina 48 Evolution
Model 2012
4 + 3 Cabins - 4 shower / WC
Cabin berths 11
| Cabins | 5 |
| Berths | Cabin berths 10 + Saloon berths 2 |
| Heads | 3 Showers / WC |
| Length Overall | 15.38 m |
| Beam | 4.69 m |
| Draft | 1.73 m |
| Engine | 75 hp |
| Fuel Capacity | 240 litres |
| Water Capacity | 615 litres |
Exterior
Interior