Oceanis 41
Model 2014
3 Cabins - 2 shower / WC
Cabin berths 6 + Saloon berths 2
| Cabins | 4 |
| Berths | Cabin berths 8 + Saloon berths 2 |
| Heads | 4 Showers / WC |
| Length Overall | 14.60 m |
| Beam | 4.74 m |
| Draft | 1.96 m |
| Engine | 75 hp |
| Fuel Capacity | 2 x 200 litres |
| Water Capacity | 660 litres |
Exterior
Interior