Dufour 460 GL Liberty
Model 2018
4 Cabins - 4 showers / WC
Cabin berths 8 + Saloon berths 2
| Cabins | 4 + 2 |
| Berths | Cabin berths 10 |
| Heads | 4 Showers / WC |
| Length Overall | 12.20 m |
| Beam | 7.25 m |
| Draft | 1.21 m |
| Engine | 2 x 30 hp |
| Fuel Capacity | 400 litres |
| Water Capacity | 600 litres |
Exterior
Interior