Bavaria Cr. 56
Model 2015
5 + 2 Cabins - 3 Showers / 4 WC
Cabin berths 12
| Cabins | 4 |
| Berths | Cabin berths 8 + Saloon berths 2 |
| Heads | 2 Showers / WC |
| Length Overall | 13.34 m |
| Beam | 4.24 m |
| Draft | 1.60 m |
| Engine | 55 hp |
| Fuel Capacity | 200 litres |
| Water Capacity | 530 litres |
Exterior
Interior
